E-Bobas.pl - serwis poświęcony dzieciom i niemowlętom Porady i wskazówki co dziecku potrzebne

Dlaczego warto kupować gryzaki dla niemowląt?

Gryzaki dla niemowląt są bardzo dobrym rozwiązaniem w momencie, kiedy dziecku zaczynają wyrzynać się zęby. Produkty takie posiadają bardzo wiele atrakcyjnych zalet.

Uśmierzają ból

Dobrze jest trzymać gryzak dla niemowlęcia w lodówce. Zimne gryzaki uśmierzają ból odczuwany przez małe dziecko w trakcie wyrzynania się zębów. Ponadto zimno również przyspiesza regenerację podrażnionych dziąseł, a oprócz tego działają przeciwzapalnie.

Niwelują swędzenieundefined

W trakcie wyrzynania ząbków, małe dziecko odczuwa ogromne swędzenie. Gryzaki służą do tego, aby dziecko nie odczuwało świądu. Wkłada ono swój gryzak do buzi, przyciska do dziąseł i tym samym je masuje, usuwając uczucie swędzenia. Są one skuteczne i starczą na bardzo długi okres czasu.

Łatwe w czyszczeniu

Bardzo ważne jest również to, że gryzaki dla niemowląt są proste w czyszczeniu. Tak naprawdę wystarczy wypłukać gryzak w gorącej wodzie i to wystarczy, aby móc go ponownie użyć. Nie potrzeba żadnych specjalistycznych środków.

Bezpieczne

Oprócz tego gryzaki dla niemowląt są w pełni bezpieczne. Są stworzone z materiałów, które nie wywołują żadnych reakcji alergicznych u dziecka. Jest to niezwykle ważne, ponieważ małe dziecko jest podatne na podrażnienia i alergie. Gryzaki są również sprawdzane pod kątem twardości. Nie mogą być zbyt twarde, ponieważ wtedy mogłyby podrażnić dziąsła małego dziecka i zamiast uśmierzenia bólu, mogą go wzmocnić.

Bebiko 1

bebiko 1Wielu uważa, że karmienie piersią jest najlepszym sposobem żywienia noworodka i niemowlaka. Karmienie piersią jest najbardziej wartościowym pokarmem dla takiego malucha. Można stwierdzić, że skrojonym na miarę jego potrzeb. Dlatego też liczne grono specjalistów i rodzina stara się wspierać młode mamy.

Zdarza się jednak, że mleko matki musi być częściowo lub całkowicie zastąpione mlekiem modyfikowanym jak Bebiko 1. W takim przypadku warto zwrócić uwagę, aby było to mleko początkowe dopasowane do potrzeb takiego maluszka. Wyboru powinno się także dokonać wśród cenionych producentów, biorąc pod uwagę przeprowadzone badania jakościowe i opinie użytkowników. Wcześniej jednak warto skonsultować się z lekarzem, który doradzi właściwy preparat dla dziecka biorąc pod uwagę jego potrzeby.

Producenci mlek modyfikowanych, w tym Bebiko 1 dbają o to, żeby ich mleko było porównywalne z mlekiem matki. Dlatego w składzie takiego mleka można znaleźć wiele cennych składników mineralnych, witamin i innych. Tak skomponowane mleko pozytywnie wpływa na rozwój i wzrost dziecka.

Pośród zalet mleka modyfikowanego Bebiko 1 należy wymienić, że zawiera:


- nukleotydy,
- taurynę,
- witaminę D,
- właściwą kompozycję błonnika,
- LCPUFA - długołańcuchowe, wielonienasycone kwasy tłuszczowe,
- kwas foliowy
i wiele innych, równie cennych składników.

Tak dobrana kompozycja sprawia, że wspomniany rozwój dziecka nie zostaje zakłócony.

Zabawki firmy Tiny Love

Tiny love to niezwykle popularna marka, która wypuściła na rynek cały szereg zabawek miękkich i przy tym rozwojowych dla niemowląt i dzieci małych.

JAKIE SĄ PRODUKTY TINY LOVE?

Ciekawe, oryginalne, kreatywne i przede wszystkim miękkie i kolorowe. Są to przedmioty niezwykle przyjazne dzieciom, dające się przytulić, jak również doskonale stymulujące rozwój maluszków.
Zabawki tiny love to nie tylko grundefinedające i wydające dźwięki maskotki, ale także karuzele zawieszane na łóżeczka czy na wózki, maty edukacyjne oraz leżaczki.

DLACZEGO PRODUKTY TE SĄ TAK WSTRZELONE W RYNEK?

Firma tiny love to izraelska firma, która przez lata badała rynek i dzięki odpowiedniemu poznaniu potrzeb małych dzieci, stworzyła całą swoją ofertę.
Propozycja firmy to cały szereg kolorowych i interaktywnych produktów, które dzwonią, szeleszczą, piszczą. Maty edukacyjne zmuszają dzieci do ruchu, do przemieszczania się w obrębie maty i do poszukiwania ciekawych zjawisk na takiej macie.
Leżaczki są stabilne, mają regulację swojego położenia i udekorowane są różnymi i ciekawymi maskotkami.

JAKIE SĄ TO ZABAWKI?

Są to przede wszystkim zabawki bardzo przyjazne dzieciom. W ofercie jest cały szereg pozytywek, projektorów, pałąków z maskotkami,. Maty edukacyjne i leżaczki rosną razem z naszymi pociechami, bowiem mogą być przystosowane do małych dzieci, jak i do nieco starszych.
Produkty firmy tiny love to także oferta przyjazna cenowo.

Dobrze zamaluj tło - wszystko o kredkach akwarelowych

Decydując się na pracę za pomocą kredek akwarelowych czy też kredek wodnych dobrym warto znać parę trików, które świetnie się sprawdzą w czasie pracy z nimi.

undefined

Jak zrobić tło?


Posiadając papier akwarelowy o odpowiedniej gramaturze, warto zastanowić się nad tym w jaki sposób uzyskać idealne tło kiedy posiada się kredki akwarelowe. Oczywistym składnikiem pracy powinna tutaj być woda. Co jednak powinno być pierwsze? W przypadku tła sprawa wygląda nieco inaczej niż w przypadku kolorowania środka obrazka. Tło powinno być bardziej miękkie. W związku z czym dobrym rozwiązaniem jest tutaj oczywiście pokolorowanie kartki a dopiero w późniejszym czasie nanoszenie wody. Ta sama technika sprawdza się, jeżeli chodzi o kredki wodne. Kredki tego typu świetnie współgrają z wodą. Zasadniczo do tego właśnie zostały stworzone.

Całkowicie inny kolor w kontakcie z wodą


Decydując się na kredki wodne czy też akwarelowe, powinno się pamiętać o tym, w jaki sposób używać w ich przypadku wody. Wszystko zależy tutaj od efektu jaki chce się osiągnąć. Jeżeli praca ma być nieco bardziej twarda, wtedy kredki używane są na sucho, jeżeli zaś chce się uzyskać efekt rozlania świetnie sprawdzi się woda, która nie tylko nada wyrazistości koloru, ale do tego jeszcze wszystko ładnie zmiękczy. Obrazek będzie wtedy zupełnie inaczej wyglądał.

Jakie są najmodniejsze plecaki młodzieżowe?

Plecaki dla dzieci i młodzieży w ksiegarnia.pwn.pl od lat są niezwykle popularne, przede wszystkim ze względu na wygodę, jaką oferują przy przenoszeniu książek i podręczników szkolnych. Wiele osób wybiera je jednak ze względu na funkcję ozdobną, jaką pełnią. Jakie są najmodniejsze plecaki młodzieżowe?

W kategorii plecaków młodzieżowych królują obecnie jasne, żywe kolory, często łączące się ze sobą w oryginalny sposób. Najpopularniejsze są bez wątpienia wzory geometryczne, ale pojawiają się również motywy kwiatowe czy popularny już od kilku lat motyw kosmosu. Jeśli chodzi o krój, dużą popularnością cieszą się plecaki vintage, najczęściej występujące w postaci materiałowego worka, wiązanego na górze za pomocą szelek i pasków.

undefined

W plecakach dla młodzieży często pojawiają się również różnorodne naszywki i przypinki, które w łatwy i oszczędny sposób potrafią całkowicie odmienić wygląd plecaka. Ponadto niezmiennie od kilkunastu lat wciąż niezwykle popularne są plecaki znanych marek, takich jak Adidas, Nike czy Puma. Stylizowane są one na plecaki sportowe i choć ich wygląd z reguły jest oszczędny i stosunkowo prosty, ich dużą zaletą jest wygoda, dzięki czemu w przyjemny sposób można nosić w nich nawet najcięższe przedmioty.

Wielka przygoda – nauka jazdy na rowerze

undefined

Opanowanie umiejętności jazdy na rowerze wcale nie jest tak proste, jak może się to wydawać. Nie wystarczy wsiąść na rower żeby zacząć na nim jeździć. Najpierw trzeba wyćwiczyć koordynacje oko-ręka-noga, a do tego jeszcze nauczyć się trzymać równowagę. Dlatego, żeby zbytnio nie komplikować, naukę jazdy zaczyna się zazwyczaj od rowerka z trzema kółkami.

Dlaczego rowerek trójkołowy a nie biegówka?


Obecnie coraz popularniejsze stają się rowerki bez pedałów, czyli tzw. „biegówki”. Dziecko próbuje na takim rowerku utrzymać równowagę i przejechać kilka metrów, odrywając nogi od ziemi. Większość czasu jednak na nim po prostu „biegnie”. Tymczasem na rowerku trójkołowym dziecko uczy się używania pedałów i kierowania nim, a dopiero później utrzymywania równowagi, gdy te dodatkowe koła zostaną odczepione. Dlatego, gdy w głowach rodziców rodzi się pytanie jaki rowerek wybrać dla małego dziecka to odpowiedź sama ciśnie się na usta - rowerek dziecięcy trójkołowy(zobacz).

Co dla malucha, a co dla starszaka?


Oczywiście najlepsze rowerki trójkołowe dla dzieci są przede wszystkim bezpieczne i wygodne. W przypadku bardzo małych szkrabów doskonale sprawdzają się rowerki-wózki, które mogą pełnić dwojaką funkcję w zależności od preferencji rodzica. Nieco starszym maluchom na pewno zdecydowanie bardziej spodoba się samodzielna jazda i próba podążania w tylko sobie znanych kierunkach.

Nowsze wpisy → Home ← Starsze wpisy