E-Bobas.pl - serwis poświęcony dzieciom i niemowlętom Porady i wskazówki co dziecku potrzebne

Dbajmy o ciepło dziecka – czapka i szalik?

Bardzo wielu rodziców nie dba w prawidłowy sposób o komfort cieplny swojego dziecka. Niemal na każdym kroku, czy to w parku, czy też po prostu na ulicach, możemy spotkać rodziców wychodzących na spacer z dzieckiem w mroźny dzień, którzy ubierają dziecko w przynajmniej kilka warstw ubrań zapominając jednocześnie o tym, że najwięcej ciepła traci się przez głowę.

Zmarznięcie czy przegrzanie?
Należy również podkreślić już na wstępie, że nie zawsze konieczne jest tak „grube” ubieranie dziecka – z jednej strony nie można pozwolić, aby dziecko zmarzło, a z drugiej, aby się przegrzało. Oba przypadki mogą prowadzić do choroby dziecka, która w skrajnych przypadkach może powodować liczne i długofalowe powikłania!

Ochrona głowy dziecka
W pierwszej kolejności powinniśmy zadbać o ochronę termiczną głowy dziecka – to właśnie przez głowę ucieka najwięcej ciepła, a odmrożone uszy czy nos nie są czymś przyjemnym. Z tego też względu warto przed zimą zaopatrzyć się w ciepły, dziecięcy szalik oraz czapkę, ewentualnie popularne w ostatnich sezonach kominy dla dzieci (przykład z BananaKids.pl poniżej) – wydaje się, że to ostatnie rozwiązanie jest bardziej uniwersalne i dające nam większe pole do zastosowań.

Pamiętajmy o tym, że nasze kilkuletnie dzieci w niemal wszystkich przypadkach zdane są wyłącznie na sowich rodziców!

undefined

Językowe obozy dla dzieci świetnym sposobem na ciekawe wakacje

undefined

Czas wakacji, choć przez dzieci i młodzież długo wyczekiwany i bardzo lubiany, często kończy się znudzeniem z braku zajęć. Dlatego warto, aby rodzice zadbali o to, aby ich dzieci spędziły wakacje nie tylko w interesujący, ale też i pożyteczny sposób. A sposobem takim są coraz popularniejsze obozy i kolonie łączące rozrywkę i zabawę z nauką pożytecznej umiejętności. Jedną z nich jest nauka języków obcych.

Dziecięce obozy językowe połączeniem przyjemnego z pożytecznym

Znajomość obcych języków jest dziś niezbędna. Rozpoczęcie nauki we wczesnym wieku jest wielce wskazane. Z jednej strony młody człowiek szybciej przyswaja wiedzę, a z drugiej rozpoczynając wcześnie naukę, szybciej osiągnie pożądany poziom znajomości języka. A nauka podczas pobytu na obozie, pomiędzy zabawą i rozrywką, spowoduje, że sam obóz językowy będzie atrakcyjniejszy.

Obozy językowe dla dzieci w Polsce lub za granicą

Obozy językowe np. takie odbywają się zarówno w naszym kraju, jak i w innych. Zagraniczne obozy są o tyle lepsze, że dziecko ma codzienny kontakt z językiem podczas zwiedzania, zakupów czy innych aktywności. Zagraniczne językowe obozy dla dzieci odbywają się najczęściej w krajach, gdzie nauczany język jest językiem ojczystym, czyli np. angielski w Anglii, hiszpański w Hiszpanii, francuski we Francji itd.

Butelki dr Brown - koniec problemów z kolką!

undefined

Wiele mam już w czasie ciąży obawia się, że u maluszka występować będą kolki. Faktycznie, na przypadłość tą cierpi aż 40% niemowląt, jednak należy pamiętać, że nie jest ona groźna dla dziecka. Przykre objawy, takie jak ból, płacz i podkurczanie nóżek spędzają sen z powiek młodych rodziców. Z pomocą przychodzą nie tylko domowe sposoby starszych pokoleń, ale także nowatorskie rozwiązania takie jak butelki dr Brown.

Butelki dla niemowląt, a kolki

Kolka jest nagłym i bolesnym skurczem jelit, bardzo często spowodowanym zbyt dużą ilością pęcherzyków powietrza zalegających w jelitach malca. Dzieci karmione piersią powinny być przystawiane w momencie optymalnego głodu, tak aby nie jadły zbyt łapczywie. W takiej sytuacji będą połykały powietrze, które w późniejszym wywołać może właśnie bolesne kolki. Niemowlęta karmione mlekiem modyfikowanym powinny jeść w pozycji półpionowej najlepiej butelkami antykolkowymi. Przykładem takiej butelki jest butelka dr Brown, która dzięki systemowi odpowietrzającemu minimalizuje ilość połykanego przez dziecko powietrza praktycznie do zera.
Butelki antykolkowe ze smoczkami o takich samych właściwościach nie dopuszczają do przedostania się nadmiaru powietrza do buzi maluszka.

Praktyczne pamiątki na chrzest

undefinedW dzisiejszych czasach chrzest to oprócz sakramentu kościelnego jedna z uroczystości, na które jesteśmy notorycznie zapraszani. Nie często zdarza się, że mamy ogromny problem z dobraniem odpowiedniego prezentu dla maluszka. Jakie przedmioty wybierać, żeby nie popełnić gafy?

Prawdę powiedziawszy najlepsze pamiątki na chrzest to takie, które są chociaż w miarę praktyczne. Dziecku na nic się nie przyda dziesięć egzemplarzy Biblii, czy dwadzieścia serduszek z zapisaną datą chrztu, które kupują wszyscy. Oczywiście nikt nam nic nie powie jeśli przekażemy popularny, oklepany prezent, ale generalnie powinien być jedynie dodatkiem do czegoś bardziej praktycznego.

Najlepszym sposobem na trafienie w potrzebny malucha jest oczywiście podpytanie jego rodziców, czego aktualnie im potrzeba. Być może jest coś, czego jeszcze nie mają, a może być w najbliższym czasie potrzebne dziecku np. krzesełko do karmienia, huśtawka czy chodzik. Dostarczy to nie tylko dużo radości latorośli, ale i odciąży bieżący budżet rodziców.

Jeśli rodzice nie są skłonni do wyznań, należy zwrócić uwagę to wiek i płeć dziecka, bo nie każdy chrzci noworodka. Większość dzieci jest chrzczona w ciągu pierwszego roku życia, ale czasami pociechy przystępujące do tego sakramentu mają nawet trzy czy cztery lata. Kupowanie na przykład biżuterii dla małego chłopca mija się z celem, bo nie będzie jej używał, więc jest to niepraktyczne.

Kupowanie pamiątek na chrzest to nie łatwe zadanie. Często się mówi o pieniądzach zapominając o najważniejszym, czyli dobru maleństwa. Dlatego wybierajmy mądrze i bądźmy praktyczni. Prawda jest taka, że jeśli podarujemy dziecku na przykład huśtawkę, to dzięki temu zyska mnóstwo radosnych wspomnień z dzieciństwa, a to jest chyba najlepsza pamiątka, jaką można sobie wymarzyć.

Dlaczego dzieci powinny układać kostkę Rubika Mirror?

undefined

Coraz częściej zdarza się, iż dzieci nie mają pomysłu na zabawę. Z tego powodu często się nudzą, jak również stają się niecierpliwe. Dlatego warto zainwestować w kostkę Rubika, która z pewnością sprawi, iż nasze dzieci pokochają ten produkt i od razu wypełnią wolny czas grą. Zatem dlaczego jeszcze dzieci powinny układać taką kostkę?

Dziecięca kostka Mirror doskonałym rozwiązaniem

Taka kostka Rubika dla dzieci choć swoją największą popularność przeżywała kilkadziesiąt lat temu, wciąż jest bardzo chętnie kupowana. To właśnie tego typu produkt kształtuje wyobraźnię przestrzenną u dzieci. Ponadto podczas zabawy najmłodsi uczą się także logicznego myślenia, jak również trenują swoją cierpliwość. Taka zabawka także rozwija umiejętności manualne. Niewątpliwą zaletą tego typu produktu jest również fakt, iż korzystnie wpływa także na kreatywność u najmłodszych. Z pewnością takie umiejętności przydadzą się w dorosłym życiu.

Decydując się na zakup nowych zabawek dla dzieci, doskonałym rozwiązaniem jest kostka Rubika Mirror ze sklepu online kostkirubika.pl. To właśnie dzięki niej dzieci wypełniają swój czas wolny. Jest to produkt, który nie tylko bawi, ale również uczy. Dzięki niemu dziecko rozwija swoją wyobraźnię przestrzenną, jak również kształtuje umiejętności logicznego myślenia.

Czy dziecko powinno ssać smoczek?

undefined

Wiele osób zastanawia się czy należy dziecku podawać smoczek. Odpowiedź nie jest oczywista. Smoczek u dziecka wymusza naturalny odruch ssania, jest on dla niego kojący, dziecko się uspokaja - podobnie jak podczas karmienia piersią.

Nie powinno to być jedna nadużywane przez rodziców, bo według opinii niektórych ortodontów, ssanie smoczka może powodować w późniejszym czasie wadę zgryzu.

Jak korzystać ze smoczków

Jest kilka podstawowych zasad, których powinniśmy bezwzględnie przestrzegać podczas korzystania ze smoczków.

1. Nie należy podawać smoczka dziecku zbyt wcześnie. Może to prowadzić do sytuacji, że będzie ono myliło karmienie piersią ze smoczkiem.

2. Nie należy korzystać ze smoczka zbyt długo. Powinniśmy odstawić smoczek ok. 10 miesiąca życia dziecka. Im dziecko będzie starsze, tym będzie to trudniej zrobić.

3. Należy wybrać odpowiedni smoczek. Na rynku dostępne są w różnych kształtach, jednak najlepszy będzie ten przypominający anatomiczną budowę brodawki sutkowej. Polecane są smoczki LOVI, które mają specjalnie zaprojektowany kształt.

4. Należy dobrać smoczek dopasowany do wieku dziecka. Smoczki LOVI 0-3 są przeznaczone dla dzieci w wieku 0-3 miesiące, natomiast smoczki LOVI 6-18 to propozycja dla dzieci w wieku 6-18 miesięcy.

Warto zatem przed podaniem dziecku smoczka, zapoznać się z podstawowymi zasadami, aby później nie było problemów.

 

Nowsze wpisy → Home ← Starsze wpisy