E-Bobas.pl - serwis poświęcony dzieciom i niemowlętom Porady i wskazówki co dziecku potrzebne

Jakie buty do nauki chodzenia dla dzieci?

undefinedJednym z najważniejszych momentów przełomowych w okresie dzieciństwa jest postawienie pierwszego kroku, który jest początkiem nauki chodzenia. Każdy rodzic chce zapewnić swojemu dziecku jak najdogodniejsze warunki, aby mogło ono rozwijać się tak, jak należy. Dlatego buty ułatwiające chodzenie, to pierwsza para butów, w której dziecko będzie samodzielnie spacerować, są więc podstawą dla prawidłowego stawiania kroków przez malucha. W tym artykule chcemy pomóc wszystkim rodzicom, którzy nie mają jeszcze w tym zakresie doświadczenia i potrzebują dobrej rady.

Po pierwsze: kiedy zakupić pierwsze buty?

Nie należy zakładać bucików dziecku od razu, kiedy zacznie stawiać pierwsze kroki w domu. Chodzenie boso wzmacnia mięśnie i relaksuje stopy, więc najlepiej, jeżeli pozwolimy mu chodzić jak najwięcej na boso. Buty będą potrzebne nie do wózka, lecz dopiero, gdy nasz brzdąc zacznie samodzielnie chodzić poza domem.

Po drugie (i najważniejsze): jakie buty do nauki chodzenia kupić?

Istotne, aby kupić buty mało inwazyjne. Co to oznacza? Takie, dopasowane do stopy dziecka, które nie będą krępować jego ruchów i pozwolą oddychać skórze. Najlepiej, jeśli w butach będzie kilka milimetrów "luzu". Konieczne jest, aby dziecko przymierzało buty w sklepie, odradzane są zakupy butów przez internet lub "na oko". Buty muszą być nowe, aby dopasowały się do stopy, a także z naturalnego materiału elastycznego, takiego jak skóra lub bawełna. Mają to być miękkie buty, które uchronią jednak stopy przed bakteriami, zimnem i otarciami. Dziecięce stopy są bardzo delikatne, więc trzeba dbać o to, aby kupić buty do nauki chodzenia, które będą jak najlepszej jakości, nowe i miękkie, dostosowane do potrzeb malucha.

Kostka Rubika zabawką dla najmłodszych

Dzieci są gwarancją udanej przyszłości osób dorosłych oraz planety. Takie stwierdzenie dopasowuje się do większości przypadków, jednak nie zawsze. Często zdarza się, iż młodzież całkowicie nie przejmuje się odbyciem nauk oraz znalezieniem odpowiedniej pracy, co może okazać się wręcz tragiczne w skutkach. Warto jest przystosować dzieci już od najmłodszych lat do nauki.

undefined

Nauka od najmłodszych lat

Nie od dziś wiadomo, iż im człowiek szybciej zacznie się uczyć, tym lepsze osiągnie wyniki. Jak dokonać tego przedsięwzięcia? Najistotniejszą rolę odgrywają tutaj rodzice. Decydując się na posiadanie potomstwa, deklarują się przystosować nową osobę do warunków panujących na świecie. W tym celu mogą oni stosować różnego rodzaju sposoby, jednak warto przeanalizować również zakup, jakim jest kostka Rubika 3x3. Ze względu na niewielki rozmiar, idealnie dopasuje się do dłoni młodych osób, zapewniając zabawę na wiele godzin. Kostki 3x3 dla dzieci stworzone są, aby uczyć logicznego myślenia podczas zabawy.

Mózg małego dziecka bardzo szybko przyswaja informacje. Można ten fakt bardzo dobrze, jednak Rubika kostka 3x3 ze sklepu kostkirubika.pl pozwala na osiągnięcie czegoś więcej. Logiczne myślenie jest bowiem podstawą do odnalezienia się w społeczeństwie i prowadzenie godnego życia.

Ochraniacz do łóżeczka - bezpieczeństwo i komfort maluszka

Jak wiadomo zdrowie i bezpieczeństwo malucha jest najważniejsze dla każdej matki czy to młodej mamy, czy to też tej bardziej doświadczonej. Ważny jest komfort jego snu oraz zabaw od pierwszych dni.

Wyprawka przede wszystkim

Każda mama przygotowuje się do przyjścia jej dzidziusia na świat. Kompletuje dla niego wyprawkę, tak aby niczego mu nie brakowało. Ciuszki, kosmetyki, becik, wanienka do kąpieli, przewijak, wózek i łóżeczko to chyba najważniejsze elementy wyprawki dla noworodka.

undefined

Spokojny sen każdego maluszka

Każda mama chce zadbać o spokojny sen swojego dziecka. Z tego też powodu najbardziej istotne jest łóżeczko, miejsce gdzie maluch spędza najwięcej czasu. Jak wiadomo na rynku jest dostępnych wiele rodzajów łóżeczek dziecięcych. Niezależnie od tego, jakie zostanie wybrane trzeba pamiętać, że musi być bezpieczne i komfortowe. Z tego też względu tradycyjne drewniane łóżeczka można wyposażyć w ochraniacz do łóżeczka 120x60. Przywiązując do łóżeczka ochraniacz mamy pewność, że nasz maluch nie zrobi sobie krzywdy i nie uderzy się w drewniane szczebelki łóżeczka.

Funkcjonalność ochraniacza

Rola ochraniacza do łóżeczka jest bardzo ważna, dlatego wybierając taki ochraniacz należy pamiętać, że ma on być przede wszystkim funkcjonalny. Drugą istotną jego cechą będzie to, iż dekoruje on łóżeczko i sprawia, że maluch czuje się lepiej.

 

Dbajmy o ciepło dziecka – czapka i szalik?

Bardzo wielu rodziców nie dba w prawidłowy sposób o komfort cieplny swojego dziecka. Niemal na każdym kroku, czy to w parku, czy też po prostu na ulicach, możemy spotkać rodziców wychodzących na spacer z dzieckiem w mroźny dzień, którzy ubierają dziecko w przynajmniej kilka warstw ubrań zapominając jednocześnie o tym, że najwięcej ciepła traci się przez głowę.

Zmarznięcie czy przegrzanie?
Należy również podkreślić już na wstępie, że nie zawsze konieczne jest tak „grube” ubieranie dziecka – z jednej strony nie można pozwolić, aby dziecko zmarzło, a z drugiej, aby się przegrzało. Oba przypadki mogą prowadzić do choroby dziecka, która w skrajnych przypadkach może powodować liczne i długofalowe powikłania!

Ochrona głowy dziecka
W pierwszej kolejności powinniśmy zadbać o ochronę termiczną głowy dziecka – to właśnie przez głowę ucieka najwięcej ciepła, a odmrożone uszy czy nos nie są czymś przyjemnym. Z tego też względu warto przed zimą zaopatrzyć się w ciepły, dziecięcy szalik oraz czapkę, ewentualnie popularne w ostatnich sezonach kominy dla dzieci (przykład z BananaKids.pl poniżej) – wydaje się, że to ostatnie rozwiązanie jest bardziej uniwersalne i dające nam większe pole do zastosowań.

Pamiętajmy o tym, że nasze kilkuletnie dzieci w niemal wszystkich przypadkach zdane są wyłącznie na sowich rodziców!

undefined

Językowe obozy dla dzieci świetnym sposobem na ciekawe wakacje

undefined

Czas wakacji, choć przez dzieci i młodzież długo wyczekiwany i bardzo lubiany, często kończy się znudzeniem z braku zajęć. Dlatego warto, aby rodzice zadbali o to, aby ich dzieci spędziły wakacje nie tylko w interesujący, ale też i pożyteczny sposób. A sposobem takim są coraz popularniejsze obozy i kolonie łączące rozrywkę i zabawę z nauką pożytecznej umiejętności. Jedną z nich jest nauka języków obcych.

Dziecięce obozy językowe połączeniem przyjemnego z pożytecznym

Znajomość obcych języków jest dziś niezbędna. Rozpoczęcie nauki we wczesnym wieku jest wielce wskazane. Z jednej strony młody człowiek szybciej przyswaja wiedzę, a z drugiej rozpoczynając wcześnie naukę, szybciej osiągnie pożądany poziom znajomości języka. A nauka podczas pobytu na obozie, pomiędzy zabawą i rozrywką, spowoduje, że sam obóz językowy będzie atrakcyjniejszy.

Obozy językowe dla dzieci w Polsce lub za granicą

Obozy językowe np. takie odbywają się zarówno w naszym kraju, jak i w innych. Zagraniczne obozy są o tyle lepsze, że dziecko ma codzienny kontakt z językiem podczas zwiedzania, zakupów czy innych aktywności. Zagraniczne językowe obozy dla dzieci odbywają się najczęściej w krajach, gdzie nauczany język jest językiem ojczystym, czyli np. angielski w Anglii, hiszpański w Hiszpanii, francuski we Francji itd.

Butelki dr Brown - koniec problemów z kolką!

undefined

Wiele mam już w czasie ciąży obawia się, że u maluszka występować będą kolki. Faktycznie, na przypadłość tą cierpi aż 40% niemowląt, jednak należy pamiętać, że nie jest ona groźna dla dziecka. Przykre objawy, takie jak ból, płacz i podkurczanie nóżek spędzają sen z powiek młodych rodziców. Z pomocą przychodzą nie tylko domowe sposoby starszych pokoleń, ale także nowatorskie rozwiązania takie jak butelki dr Brown.

Butelki dla niemowląt, a kolki

Kolka jest nagłym i bolesnym skurczem jelit, bardzo często spowodowanym zbyt dużą ilością pęcherzyków powietrza zalegających w jelitach malca. Dzieci karmione piersią powinny być przystawiane w momencie optymalnego głodu, tak aby nie jadły zbyt łapczywie. W takiej sytuacji będą połykały powietrze, które w późniejszym wywołać może właśnie bolesne kolki. Niemowlęta karmione mlekiem modyfikowanym powinny jeść w pozycji półpionowej najlepiej butelkami antykolkowymi. Przykładem takiej butelki jest butelka dr Brown, która dzięki systemowi odpowietrzającemu minimalizuje ilość połykanego przez dziecko powietrza praktycznie do zera.
Butelki antykolkowe ze smoczkami o takich samych właściwościach nie dopuszczają do przedostania się nadmiaru powietrza do buzi maluszka.

Nowsze wpisy → Home ← Starsze wpisy