undefined

Wiele mam już w czasie ciąży obawia się, że u maluszka występować będą kolki. Faktycznie, na przypadłość tą cierpi aż 40% niemowląt, jednak należy pamiętać, że nie jest ona groźna dla dziecka. Przykre objawy, takie jak ból, płacz i podkurczanie nóżek spędzają sen z powiek młodych rodziców. Z pomocą przychodzą nie tylko domowe sposoby starszych pokoleń, ale także nowatorskie rozwiązania takie jak butelki dr Brown.

Butelki dla niemowląt, a kolki

Kolka jest nagłym i bolesnym skurczem jelit, bardzo często spowodowanym zbyt dużą ilością pęcherzyków powietrza zalegających w jelitach malca. Dzieci karmione piersią powinny być przystawiane w momencie optymalnego głodu, tak aby nie jadły zbyt łapczywie. W takiej sytuacji będą połykały powietrze, które w późniejszym wywołać może właśnie bolesne kolki. Niemowlęta karmione mlekiem modyfikowanym powinny jeść w pozycji półpionowej najlepiej butelkami antykolkowymi. Przykładem takiej butelki jest butelka dr Brown, która dzięki systemowi odpowietrzającemu minimalizuje ilość połykanego przez dziecko powietrza praktycznie do zera.
Butelki antykolkowe ze smoczkami o takich samych właściwościach nie dopuszczają do przedostania się nadmiaru powietrza do buzi maluszka.