Gryzaki dla niemowląt są bardzo dobrym rozwiązaniem w momencie, kiedy dziecku zaczynają wyrzynać się zęby. Produkty takie posiadają bardzo wiele atrakcyjnych zalet.

Uśmierzają ból

Dobrze jest trzymać gryzak dla niemowlęcia w lodówce. Zimne gryzaki uśmierzają ból odczuwany przez małe dziecko w trakcie wyrzynania się zębów. Ponadto zimno również przyspiesza regenerację podrażnionych dziąseł, a oprócz tego działają przeciwzapalnie.

Niwelują swędzenieundefined

W trakcie wyrzynania ząbków, małe dziecko odczuwa ogromne swędzenie. Gryzaki służą do tego, aby dziecko nie odczuwało świądu. Wkłada ono swój gryzak do buzi, przyciska do dziąseł i tym samym je masuje, usuwając uczucie swędzenia. Są one skuteczne i starczą na bardzo długi okres czasu.

Łatwe w czyszczeniu

Bardzo ważne jest również to, że gryzaki dla niemowląt są proste w czyszczeniu. Tak naprawdę wystarczy wypłukać gryzak w gorącej wodzie i to wystarczy, aby móc go ponownie użyć. Nie potrzeba żadnych specjalistycznych środków.

Bezpieczne

Oprócz tego gryzaki dla niemowląt są w pełni bezpieczne. Są stworzone z materiałów, które nie wywołują żadnych reakcji alergicznych u dziecka. Jest to niezwykle ważne, ponieważ małe dziecko jest podatne na podrażnienia i alergie. Gryzaki są również sprawdzane pod kątem twardości. Nie mogą być zbyt twarde, ponieważ wtedy mogłyby podrażnić dziąsła małego dziecka i zamiast uśmierzenia bólu, mogą go wzmocnić.