Decydując się na pracę za pomocą kredek akwarelowych czy też kredek wodnych dobrym warto znać parę trików, które świetnie się sprawdzą w czasie pracy z nimi.

undefined

Jak zrobić tło?


Posiadając papier akwarelowy o odpowiedniej gramaturze, warto zastanowić się nad tym w jaki sposób uzyskać idealne tło kiedy posiada się kredki akwarelowe. Oczywistym składnikiem pracy powinna tutaj być woda. Co jednak powinno być pierwsze? W przypadku tła sprawa wygląda nieco inaczej niż w przypadku kolorowania środka obrazka. Tło powinno być bardziej miękkie. W związku z czym dobrym rozwiązaniem jest tutaj oczywiście pokolorowanie kartki a dopiero w późniejszym czasie nanoszenie wody. Ta sama technika sprawdza się, jeżeli chodzi o kredki wodne. Kredki tego typu świetnie współgrają z wodą. Zasadniczo do tego właśnie zostały stworzone.

Całkowicie inny kolor w kontakcie z wodą


Decydując się na kredki wodne czy też akwarelowe, powinno się pamiętać o tym, w jaki sposób używać w ich przypadku wody. Wszystko zależy tutaj od efektu jaki chce się osiągnąć. Jeżeli praca ma być nieco bardziej twarda, wtedy kredki używane są na sucho, jeżeli zaś chce się uzyskać efekt rozlania świetnie sprawdzi się woda, która nie tylko nada wyrazistości koloru, ale do tego jeszcze wszystko ładnie zmiękczy. Obrazek będzie wtedy zupełnie inaczej wyglądał.