undefined

Stopy dziecka są jedną z części ciała, którą należy szczególnie chronić przed chłodem. Trzeba o tym pamiętać podczas spacerów z wózkiem, ale również (a nawet zwłaszcza) wtedy, gdy zdecydujemy się nosić maluszka w chuście.

Buty zimowe dla niemowlaka

Pierwsze kilka miesięcy życia dziecko spędza głównie w pozycji leżącej. Nie musimy się zatem martwić o dobór obuwia, które będzie usztywniało stopę. Buty zimowe dla niemowlaka najczęściej wykonane są z miękkich materiałów, które dopasowują się do stopy. Dzięki temu może ona się swobodnie poruszać i nic jej nie uwiera.

Zimowe buty powinny być odpowiednio wysokie, aby ochraniać nie tylko samą stopę, ale też kostkę i łydkę. Zapewni to właściwy komfort cieplny dla nogi dziecka.

Nie tylko na mróz

Na zimę kupujemy dla dziecka zwykle tylko jedną parę butów. Biorąc pod uwagę to, że w Polsce pogoda zimą potrafi być bardzo zróżnicowana, powinniśmy dobrać obuwie, które sprawdzi się zarówno przy kilkunastostopniowych mrozach, jak i w temperaturach oscylujących w okolicy zera stopni.

Dobre buty zimowe chronią od wiatru, zimna i deszczu. Powinny jednocześnie zapewniać stopie odpowiednie oddychanie, aby ta się nie zapociła. Możemy to zapewnić wybierając obuwie wykonane z naturalnych materiałów.