undefinedNa rynku dostępnych jest wiele rodzajów produktów przeznaczonych dla entuzjastów rysowania. Poza najczęściej wybieranymi kredkami ołówkowymi, ogromną popularnością cieszą się także pastele olejne. Najpopularniejszy produkt tego typu to pastele olejne Pentel.

Pentel to japońska firma istniejąca na rynku od lat 40. XX wieku. Jej produkty biurowe oraz artystyczne od zawsze posiadały wysoką jakość, oraz charakteryzowały się innowacyjnością. W 1955 firma wprowadziła na rynek pastele olejne Pentel — jeden z jej najlepiej znanych produktów w skali światowej.

Mało kto nie zna pasteli olejnych Pentel. Wychowały się na nich już niejedno pokolenie. Używają ich zarówno małe dzieci i młodzież, jak i dorośli. Mogą być one także używane zarówno przez amatorów, jak i profesjonalistów. Jest to produkt niezwykle uniwersalny i ponadczasowy.

Cechą charakterystyczną tych pasteli jest ich wysoka jakość i spore możliwości, jakie dają, a wszystko to w niezwykle przystępnej cenie. Pastele olejne Pentel mogą być używane na różnego rodzaju powierzchniach, w tym na papierze oraz na płótnie. Ich kolory są niezwykle żywe. Pozwalają na uzyskanie kresek o różnej grubości i intensywności, a także na uzyskanie wielu ciekawych efektów artystycznych.

Pasteli olejnych Pentel można także używać zarówno na sucho, jak i na mokro. Chociaż najczęściej używa się ich samodzielnie, można używać ich z innymi rodzajami kredek i stworzyć zadziwiające oryginalnością, bogactwem i barwami dzieła, które odznaczać się będą także niezwykłą trwałością, gdyż stworzone nimi rysunki nie blakną.