undefinedW dzisiejszych czasach chrzest to oprócz sakramentu kościelnego jedna z uroczystości, na które jesteśmy notorycznie zapraszani. Nie często zdarza się, że mamy ogromny problem z dobraniem odpowiedniego prezentu dla maluszka. Jakie przedmioty wybierać, żeby nie popełnić gafy?

Prawdę powiedziawszy najlepsze pamiątki na chrzest to takie, które są chociaż w miarę praktyczne. Dziecku na nic się nie przyda dziesięć egzemplarzy Biblii, czy dwadzieścia serduszek z zapisaną datą chrztu, które kupują wszyscy. Oczywiście nikt nam nic nie powie jeśli przekażemy popularny, oklepany prezent, ale generalnie powinien być jedynie dodatkiem do czegoś bardziej praktycznego.

Najlepszym sposobem na trafienie w potrzebny malucha jest oczywiście podpytanie jego rodziców, czego aktualnie im potrzeba. Być może jest coś, czego jeszcze nie mają, a może być w najbliższym czasie potrzebne dziecku np. krzesełko do karmienia, huśtawka czy chodzik. Dostarczy to nie tylko dużo radości latorośli, ale i odciąży bieżący budżet rodziców.

Jeśli rodzice nie są skłonni do wyznań, należy zwrócić uwagę to wiek i płeć dziecka, bo nie każdy chrzci noworodka. Większość dzieci jest chrzczona w ciągu pierwszego roku życia, ale czasami pociechy przystępujące do tego sakramentu mają nawet trzy czy cztery lata. Kupowanie na przykład biżuterii dla małego chłopca mija się z celem, bo nie będzie jej używał, więc jest to niepraktyczne.

Kupowanie pamiątek na chrzest to nie łatwe zadanie. Często się mówi o pieniądzach zapominając o najważniejszym, czyli dobru maleństwa. Dlatego wybierajmy mądrze i bądźmy praktyczni. Prawda jest taka, że jeśli podarujemy dziecku na przykład huśtawkę, to dzięki temu zyska mnóstwo radosnych wspomnień z dzieciństwa, a to jest chyba najlepsza pamiątka, jaką można sobie wymarzyć.