undefinedUrlop i wypoczynek to dla wielu rodziców odwieczny problem: Dokąd wybrać się z dziećmi, by cała rodzina spędziła czas atrakcyjnie? Jednym z najbardziej popularnych kierunków wyjazdu są góry. Warto obrać je za cel rodzinnego wypadu. Na mapie polskich gór jest wiele miejsc, w których atrakcyjnie wypoczną zarówno dzieci, jak i rodzice.

Na wędrówkę

Wyjazdy w góry z dzieckiem warto zacząć od zdobywania szczytów niskich pasm. Jest tam wiele łatwych do pokonania szlaków, które nie wymagają specjalnych umiejętności i predyspozycji. Bez problemu znajdą się tam stoki i szlaki dostosowane poziomem trudności do najmłodszego członka rodziny.
Wypad w góry z dziećmi w młodszym wieku warto połączyć ze zwiedzaniem okolicznych miast. Będzie to dodatkowa atrakcja i urozmaicenie wypoczynku. Pozwoli małym turystom nieco odetchnąć od górskich krajobrazów i być może odkryć nowe zainteresowania.
Planując wyjazd warto więc uwzględnić plan podróży w taki sposób, by po drodze znalazły się miejscowości z ciekawym muzeum, wystawą, architekturą lub pomnikiem, które warto zobaczyć (więcej informacji znajdziesz na Findbed).

Warto pamiętać

Planując wypad w góry z dziećmi warto pamiętać o kilku rzeczach, dzięki którym rodzinny weekend lub urlop nie zamienią się w katastrofę.
• Lokalizacja szlaku – Jeśli podróżuje się samochodem, dobrze jest wybrać szlak, który ma parking w bliskim sąsiedztwie. Długi spacer zmęczy małego wędrowca zanim ten wejdzie na stok. W przypadku, gdy korzysta się z pociągu, warto wybierać miejsca zlokalizowane w okolicy dworca.
• Krótka trasa – Dystans do pokonania na szlaku warto dobrać do możliwości najmłodszego członka rodziny. Nawet, jeśli górskie stoki zdobywa on w nosidełku na plecach rodziców. Trzeba uwzględnić częste postoje, które zajmują czas. Całą wędrówkę trzeba rozplanować w taki sposób, by wrócić bezpiecznie zanim zapadnie zmierzch.