undefined

Opanowanie umiejętności jazdy na rowerze wcale nie jest tak proste, jak może się to wydawać. Nie wystarczy wsiąść na rower żeby zacząć na nim jeździć. Najpierw trzeba wyćwiczyć koordynacje oko-ręka-noga, a do tego jeszcze nauczyć się trzymać równowagę. Dlatego, żeby zbytnio nie komplikować, naukę jazdy zaczyna się zazwyczaj od rowerka z trzema kółkami.

Dlaczego rowerek trójkołowy a nie biegówka?


Obecnie coraz popularniejsze stają się rowerki bez pedałów, czyli tzw. „biegówki”. Dziecko próbuje na takim rowerku utrzymać równowagę i przejechać kilka metrów, odrywając nogi od ziemi. Większość czasu jednak na nim po prostu „biegnie”. Tymczasem na rowerku trójkołowym dziecko uczy się używania pedałów i kierowania nim, a dopiero później utrzymywania równowagi, gdy te dodatkowe koła zostaną odczepione. Dlatego, gdy w głowach rodziców rodzi się pytanie jaki rowerek wybrać dla małego dziecka to odpowiedź sama ciśnie się na usta - rowerek dziecięcy trójkołowy(zobacz).

Co dla malucha, a co dla starszaka?


Oczywiście najlepsze rowerki trójkołowe dla dzieci są przede wszystkim bezpieczne i wygodne. W przypadku bardzo małych szkrabów doskonale sprawdzają się rowerki-wózki, które mogą pełnić dwojaką funkcję w zależności od preferencji rodzica. Nieco starszym maluchom na pewno zdecydowanie bardziej spodoba się samodzielna jazda i próba podążania w tylko sobie znanych kierunkach.